Als invaller in ploeg 3

Zo schaars de spelers van ploeg 2 waren in ronde 7, zo talrijk waren ze in ronde 8!
Met 9 spelers voor 6 plaatsen in ploeg 2 konden er 3 schakers nog aansluiten bij andere teams zodat ook hun ploegen voltallig waren.

Ikzelf ging op pad met ploeg 3, dus liet ik nog een aanmoediging en wat lekkers achter in de zaal in Merelbeke.

Voor ploeg 3 stond een uitmatch naar Halle op de planning. Ploeg 3 speelde tegen DZD Halle 2, maar de vorige rondes leerden ons dat Halle wel eens wisselvallig durft zijn qua opstelling. Soms zitten hun 4 hoogste elo's in ploeg 1, soms zitten ze in ploeg 2. We hoopten dus een beetje dat ze overmoedig waren of Halle 1 wensten te redden als rode lantaarn. Eens aangekomen zag ik dat we geen geluk hadden met de tegenstanders. Ze kwamen op zijn sterkst op tegen ons.
Zowel ik als Tuur moesten het ook opĀ 2 borden opnemen, dit aangezien onze tegenstanders speelden op een voelbord. Na een zet dicteer je dan steeds je zet zodat de andere hem ook kan uitvoeren op het eigen bord.

Mijn eigen partij startte met een opening waarin ik niet goed wist wat te kiezen, ik koos voor een onbekend pad en kreeg een prettige stelling op het bord. Bij Lias ontstond een stelling waarin hij zeker de leukere stukken op het bord had. Bij Tuur en Jo kon ik de stellingen niet echt goed opnemen.
Ik hoorde bij Tuur plots Lxd7 en keek even op, dat zag er niet goed uit want die viel twee torens aan. Daarna kreeg de dame het nog benauwder en was de partij gedaan. Ikzelf ging na een aanval op een stuk van mij voor een tegenaanval op iets van de tegenstander. Helaas werd er a tempo geslagen omdat ik een verdedigingstactiekje gemist had. Met minder materiaal probeerde ik toch nog gevaarlijk te zijn. Dat lukte nog even, ik won nog wat terug, maar de tegenstander werkte secuur af.
Lias had intussen een eindspel bereikt met zware stukken en prettigere stand van de pionnen, of dit genoeg zou zijn was echter onduidelijk. Jo stond ietsje minder, maar zolang je niet mat staat kan je blijven vechten. Lias zijn tegenstander stelde remise voor maar Lias ging nog even op zoek of er geen winstplan was voor zijn actievere stukken.
Niet veel nadat ik zelf klaar was kwam Lias af met remise, Jo had zich ergens vergist en de stukken moesten in de doos.
Het heeft niet mogen zijn voor ploeg 3 in deze ronde 0,5-3,5 is het harde verdict van de uitstap naar Halle.

Bij het aanzetten van mijn gsm rondĀ half zes kreeg ik de uitslag van de match LSV-Chesspirant 2 - KGSRL 5 binnen. De tegenstanders stonden nog wat sterker dan wat ik op voorhand had voorspeld. Maar er werd toch maar liefst 5-1 gescoord! De schakers van ploeg 2 hadden een stevige ploegwinst binnengehaald. Mooi gedaan en goed om de uitslag van in Halle niet te laten nazinderen!

Categorie

IC